Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Čo je to vlastne High-Resolution Audio ?

bko

Mnohí poslucháči sa možno domnievajú, že zvuk s vysokým rozlíšením prišiel spolu so zavedením kompaktného disku v roku 1982, obmedzenia na úložnom priestore CD vždy bránili úplnému a kompletnému reprodukovaniu zvuku tak, ako bol zaznamenaný. Zatiaľ čo v štúdiu (a v súčasnosti aj v podmienkach domáceho štúdia) sa záznam jednotlivých trackov ukladá na disk v rozlíšení aj 192 kHz / 24-bit, CD kvalita je štandardizovaná na rozlíšenie 44,1 kHz / 16-bit.

Nástup a následná narastajúca popularita počúvania hudby v MP3 formáte spôsobili, že problém rozdielu kvality štúdiového audio záznamu a masovej poslucháčskej preferencie sa ešte zväčšil - potrebná kompresia MP3 súborov spôsobuje stratu zvukových informácií, čím sa kvalitu zvuku výrazne znižuje.

Ale s nástupom bezstratových formátov, vyšších rýchlostí internetu a priestoru na ukladanie dát, ktorý je čoraz dostupnejší (pričom stále väčší objem dát sa zmestí na čoraz menší priestor), sa na trh dostávajú aj zvukové zariadenia schopné zachytiť a reprodukovať skutočné Hi-Res audio v rozlíšení 96 kHz / 24-bit a vyššom. Aj medzi produktmi Audio-Technica nájdeme vhodné zariadenia. Rozpoznáme ich na pohľad, podľa loga Hi-Res Audio, ktoré potvrdzuje, že výrobok spĺňa normy Hi-Res Audio. Podľa týchto noriem musia byť meniče slúchadiel spôsobilé dosiahnuť vrchnú frekvenčnú odozvu aspoň 40 kHz.


HI-RES-AUIDO


Ako tradičný výrobca audiofilských slúchadiel (už od roku 1972) má firma Audio-Technica dobrú pozíciu pre poskytovanie zvukových riešení, ktoré spĺňajú požiadavky formátov Hi-Res Audio, umožňujúcich reprodukciu zvuku tak, ako bol zaznamenaný v štúdiu. V aktuálnej ponuke značky Audio Technica sú nositeľom loga Hi-Res Audio tieto Hi-Res komatibilné produkty:

Audio-Technica ATH-MSR7 Audio-Technica ATH-SR5BK Audio-Technica ATH-SR5BT


ATH_MSR7
ATH_SR5

Kúpiť ATH Hi-Res slúchadlá Hore