Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Mikrofónne káble Klotz

Výrobca káblov je úspešný vtedy, pokiaľ svojím portfóliom výrobkov pokrýva čo najväčšiu skupinu používateľov v rovinách cenovej a typovej. KLOTZ pokrýva plochu týchto dvoch požiadaviek veľmi rovnomerne. Inak povedané – kvalita za rozumnú cenu.

M1 – Základ pre každého

Mikrofónny kábel s označením M1 sa vyrába v rôznych prevedeniach s XLR samicou na jednom konci a XLR samcom, prípadne dvoj/trojpinovým veľkým jackom.

Konektory na tento kábel dodávajú spoločnosti Neutrik, Amphenol alebo Switchcraft. Vo všetkých prípadoch sa jedná o veľmi kvalitné a odolné, dobre držiace konektory do bežného „koncertného“ prostredia. Samotný kábel má označenie MY206. Je veľmi ohybný, odolný voči prišliapnutiu a vydrží aj hrubšie zaobchádzanie. Dôležité je však to, že pri hrubej manipulácii je signál stabilný a vďaka kvalitnému medenému tieneniu sa v kábli neindukujú žiadne výraznejšie interferenčné signály. Frekvenčný priebeh je v podstate vyrovnaný, až na niektoré jemné prepady v stredovej a nižšie stredovej časti spektra.


M2 – Štandard úspešných

Mikrofónny kábel M2 sa od základného modelu M1 líši vo vyššej pevnosti, zvýšenej odolnosti voči hrubému zaobchádzaniu a vo vnútornej konštrukcii, kde je pridané špeciálne dielektrické obloženie signálových žíl. To zabezpečuje bezšumovú prevádzku bez rušivých zvukov pri hrubej manipulácii, príp. extrémnom ohybe. Konektory Amphenol a Neutrik zabezpečujú kvalitné spojenie.


M5 – Profesionál pre profesionálov

Mikrofónny kábel M5 najlepší a najkvalitnejší mikrofónny kábel, aký som kedy držal v ruke. Má veľmi pevné vinutie (použitie raz tak hrubých žíl je poznať aj na obmedzenej ohybnosti) a preto je určený na fixné inštalácie do profesionálnych štúdií a všade tam, kde je konektivita medzi kvalitnými zariadeniami na prvom mieste.

Konektory Neutrik s pozlátenými kontaktami, integrovaný zväzovač kábla, mohutná konštrukcia. V porovnaní s predošlými dvomi radami má najneutrálnejší priebeh v celej dĺžke káblu (merania potvrdili „čo dnu, to von“), bez namerateľných strát. Ak vyžadujete kvalitné prepojenie štúdiových elementov a používate profesionálne mikrofóny, M5 je tou jedinou správnou voľbou pre vás.


 Hore