Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Mr. Bonzai o mikrofóne Audio-Technica AT2020USBi

Mikrofón Audio-Technica AT2020USBi sa pýši USB pripojením a kompatibilitou s Apple zariadeniami. Odteraz tak môžete nahrávať všade a to aj prostredníctvom Vášho iPhonu alebo iPadu. Medzi fanúšikov tejto dynamickej hračky nepochybne patrí Mr. Bonzai, ktorý nedávno začal mikrofón používať a tak sme ho oslovili o sprostredkovanie jeho jedinečných dojmov.

Mr. Bonzai zaručene patrí medzi žurnalistickú špičku vrámci hudobného priemyslu. Publikoval niekoľko kníh a napísal viac ako 1000 článkov pre americké, európske a ázijské magazíny, zahrňujúce vyše 500 pútavých rozhovorov.


Aké druhy projektov si vytvoril počas používania mikrofónu AT2020USBi?
Najskôr som tento nástroj začal používať výlučne na Skype, no výsledky boli perfektné a nenechali na seba dlho čakať. Neskôr som zvolil aj mnoho využití v profesionálnej sfére. V rádiu som pracoval po dobu piatich rokov. Môžem povedať, že o zvukovej technike toho viem naozaj veľa a tento mikrofón je skrátka sen. Mojim nasledujúcim projektom je podcast s novým audio systémom. Ide o archívne rozhovory s hudobnými legendami ako Leonard Cohen, Laurie Anderson, Brian Wilson, a so stovkami ďaľších. Mám technika v hlavnom nahrávacom štúdiu v Hollywoode a tak viem vždy poskytnúť hlasovú nahrávku priamo prostredníctvom svojho počítača.

Mohol by si nám povedať niečo o používateľskom nastavení AT2020USBi?
Zariadenie jednoducho zapojím prostredníctvom USB kábla priamo do môjho iMac zariadenia. Funguje bez problémov.

Aké sú tvoje najobľúbenejšie vlastnosti AT2020USBi?
Ovládanie na mikrofóne umožňuje manuálne nastaviť vstupnú úroveň hlasitosti. Kardioidná smerová charakteristika a frekvenčný rozsah poskytujú výborný zvuk v typických priestoroch kde nahrávam, vrátane mojej pracovne. AT2020USBi sa vyníma nízkou hmotnosťou a praktickým tvarom, vďaka čomu šetrím miesto na pracovnom stole. Maličkosťou, ktorá ma veľmi teší, je modrá dióda, ktorá zasvieti vždy, keď “vysielam”.

Ktoré vlastnosti sú pre teba najdôležitejšími pri výbere mikrofónu?
Výborná kvalita zvuku a jednoduché použitie.

V čom sa AT2020USBi líši od ostatných zariadení rovnakej kategórie?
Výnimočná kvalita zvuku a pôsobivý vzhľad.

Kto ocení AT2020USBi najviac?
Ktokoľvek, kto sa zaoberá podcastmi, vlastnými zvukovými nahrávkami, videami a prácou v internetovom rádiu.

Vedel by si nám načrtnúť niečo o tvojich budúcich projektoch?
Ako som spomenul v úvode, patria medzi ne moje archívne rozhovory. AT2020USBi plánujem využiť aj vo videách, kde sa budem nachádzať spolu s ním pred kamerou.

Kúpiť AT2020USBi Hore