Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Prečo sa oplatí investovať do športových slúchadiel?

Kvalitný zvuk je pri voľbe slúchadiel dôležitý, ale pre športové slúchadlá majú veľký význam aj vlastnosti, ktoré so zvukom nesúvisia.

Napríklad komfort nosenia – ovplyvňuje ho schopnosť meničov udržať sa na svojom mieste a nevypadávať z uší. Každý výrobca má v ponuke niekoľko spôsobov, akým sú fixované v, alebo na uchu.

Audio-Technica v svojej sérii SonicSport ponúka na výber tri spôsoby. Model ATH-SPORT1 udrží „štoplík“ spoľahlivo v uchu pomocou pevného plastového klipu za uchom, podobne ako model ATH-SPORT3, ktorý ale na tento účel využíva tenší flexibilný kábel s tvarovou pamäťou. Ten sa prispôsobí tvaru ucha a zaberie menej miesta. Slúchadlá ATH-SPORT2 ponúkajú zase riešenie pre tých, ktorí chcú mať priestor za uchom úplne voľný, napríklad kvôli noseniu okuliarov. Pomocou vymeniteľných, tvarovaných výplní, ktoré zrkadlia dutinu ucha, sa uchytia priamo v ušnom boltci.

"Slúchadlá ponúkajú riešenie pre tých, ktorí chcú mať priestor za uchom úplne voľný, napríklad kvôli noseniu okuliarov."

Drobné nehody hrozia pri športe častejšie než pri bežnom užívaní a tak so stabilným uchytením bez vypadávania súvisí aj správne vedenie kábla. V sérii SonicSport si návrhári dali záležať na tom, aby hlavný kábel neprekážal pri pohybe. Vhodným vedením a upevnením pomocou štipca sa zabráni mechanickému hluku, ktorý vzniká trením o šaty, čomu pomáha aj špeciálny povrch kábla. Slúchadlové mušle všetkých troch modelov sú prepojené za krkom poslucháča, takže keď nie sú v ušiach, zostanú mu jednoducho vlastnou váhou visieť na krku - praktické, ak ich nechcete zamotané vyťahovať niekde z vrecka.

"V sérii SonicSport si návrhári dali záležať na tom, aby hlavný kábel neprekážal pri pohybe."

Pri športe sa stáva, že slúchadlá sa prepotia, zmoknú, alebo sa zablatia, preto je dôležité, aby sa dali umyť pod tečúcou vodou. Séria SonicSport síce nie je vhodná pre potápačov :) ale garantovaná vodeodolnosť  zaručuje, že slúchadlá sa dajú umyť pod tečúcou vodou.

Vymeniteľné silikónové násady rôznych veľkostí a štruktúry prispôsobia každý z modelov na mieru ich užívateľovi, či už je to muž, žena alebo dieťa.

Ženy pri výbere slúchadiel určite zohľadnia aj ich vzhľad, zladenie s outfitom a celkový štýl. V tomto duchu by sa jednotlivé modely dali označiť ako: výrazný ATH-SPORT1, nevšedný ale kompatibilný ATH-SPORT2elegantne nenápadný ATH-SPORT3.

Pre mužov bude rozhodujúca skôr praktická stránka využitia jednotlivých modelov. Sériu Audio-Technica SonicSport tvoria dynamické káblové slúchadlá do uší (in ear) bez integrovaného mikrofónu.

Audio-Technica ATH-SPORT1:


Vstupný model ATH-SPORT1 možno odporučiť pre tých, ktorí potrebujú slúchadlá na odposluch informácií zo športových aplikácií v mobilnom telefóne (hovorené slovo) a na počúvanie hudby ich používajú skôr doplnkovo. Meniče s priemerom 8,5 mm zabezpečia dobrú zrozumiteľnosť reči a pevný plastový klip okolo ucha zase stabilnú polohu aj pri dynamickom pohybe.

Audio-Technica ATH-SPORT2:


ATH-SPORT2 s hmotnosťou 6,8 gramov sú najľahší z trojice modelov tejto série. Meniče o priemere 10 mm dodajú hudbe solídny basový fundament. V rámci série SonicSport predstavujú solídnu strednú triedu s univerzálnym využitím.

Audio-Technica ATH-SPORT3:


ATH-SPORT3 zabezpečia dynamický zvuk s výraznejším pomerom basov. Slúchadlá majú najširšiu frekvenčnú odozvu z celej modelovej rady a zároveň najkvalitnejšie audio a muzikálny prednes. Najluxusnejší model z trojice s dôrazom na kvalitu zvuku, pohodlie i použité materiály. Súčasťou je aj puzdro na prenos, ktoré slúchadlá chráni od možného poškodenia a zjednodušuje manipuláciu tak, aby sa kábel zbytočne nezamotával.

MCh

Kúpiť ATH-SPORT


 Hore