Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Štúdiové monitory DBM50 od Dynaudio Professional

Vyzerajú krásne - hrajú ešte lepšie. Prvá vec, ktorá ma na DBM50 zaujala je ich špecifický dizajn, navrhnutý pre ideálne umiestnenie na pracovný stôl zvukového štúdia profesionálov, ale aj home-studio producentov, ktorým stačí notebook, zvuková karta a kvalitné monitory. Lomený tvar reproduktorov nasmerovaných priamo na uši rieši problematiku smerovania zvuku veľmi elegantným spôsobom a sú nastavené pre optimálne vyžarovanie v blízkom poli poslucháča.

Nový názov - nový produkt

Výrobca štúdiových monitorov Dynaudio Acoustics oslavuje 20 rokov svojej činnosti tým najlepším možným spôsobom. Dánska spoločnosť „upgrejdla“ svoj názov na Dynaudio Professional a zároveň uviedla na trh nový produkt – 2-pásmové aktívne monitory DBM50, ktoré okamžite získali ocenenie Best Of Show udeľované prestížnym americkým magazínom ProSound. Následne sa DBM50-ky stali hitom v kategórii štúdiových monitorov, nadšení užívatelia z celého sveta sa začali predháňať v pozitívnych recenziách a toto je ďalšia z nich.

Ručne robené meniče – autentický zvuk

Všetky reprosústavy značky Dynaudio sa zrodili z lásky k hudbe a je to na nich počuť. Už od svojho vzniku kladú výrobcovia dôraz na čo najvernejšiu, najpôvodnejšiu a najprirodzenejšiu reprodukciu zvuku. A treba dodať, že sa im to darí. Hneď pri prvom vypočutí DBM50 som mal pocit, že mi do uší prúdi neuveriteľne čistý a skutočný – vyslovene autentický zvuk. Stačí zavrieť oči, započúvať sa do hudby a ste jej súčasťou. Kľúčom k úspechu sú vlastnoručne robené meniče zamerané na vysokú kvalitu, nízke skreslenie, široký dynamický rozsah a maximálnu výkonovú zaťažiteľnosť.

Diaľkové ovládanie hlasitosti

Príjemným doplnkom je jednoducho ovládateľná intenzita hlasitosti pomocou originálneho diaľkového ovládania, ktoré je úplne nezávislé od počítača, má fakt veľký potenciometer a dá sa používať v podstate kdekoľvek a v každej situácii.

Domov aj do štúdia

Záverom ostáva len dodať, že reproduktory DBM50 svojou charakteristikou a širokým frekvenčným rozsahom výborne poslúžia ako referenčné monitory do nahrávacieho štúdia, ale zároveň sprostredkujú uchu lahodiace autentické zvukové dobrodružstvo aj bežnému hudbu milujúcemu poslucháčovi.

Ak ste jedným z nich, príďte si ich vyskúšať na vlastné uši do našej posluchovej miestnosti na Drieňovej 34 v Bratislave, v pracovné dni od 8:00 do 16:30. Možno tu čakajú práve na Vás.

Autor: Pino Ungvölgyi


 Hore