Zvuk.sk

+421 2 20 999 700

Výroba nemeckých káblov Klotz

V tomto článku by sme vám radi priblížili proces výroby nemeckých káblov Klotz zo série KIK. Je to základná séria káblov, avšak ako uvidíte, aj na ňu sú kladené vysoké požiadavky na presnosť a kvalitu spracovania. Skôr, než kábel opustí továreň Klotz v Nemecku, musí prejsť všetkými nasledovnými procesmi.


Výrobu budeme demonštrovať na kábli zo série KIK. Ako prvý prichádza na rad konektor. Ten sa skladá z troch častí: z telaplastickej izolácie špičky. Kľúčové je, že telo konektora pozostáva z jedného kusu, čo zabezpečuje jeho pevnosť. Tieto komponenty sú z poniklovanej mosadze, špička je však dostupná aj v pozlátenej verzii s extra hrubou vrstvou zlata.


Jednotlivé časti spĺňajú vysoké požiadavky na presnosť kvalitu spracovania. Následne je konektor zlisovaný dohromady. Nasleduje spojenie konektora s káblom. Špeciálne zariadenie pripraví kábel na spájkovanie.Kábel sa vloží do konektora a putuje do krimpovacieho lisu, ktorý zakrimpuje spoj medzi káblom a konektorom. Takýto spoj odolá tlakom až 20 kp (kilopascal).

 

Nasleduje manuálne spájkovanie konektoru. Proces výroby je tým ukončený, avšak skôr než kábel opustí nemeckú továreň, musí prejsť radom testov. Prvým z nich je vizuálna kontrola kvality spojov.

 

Kábel je následne testovaný aj mechanicky. Kontroluje sa odolnosť spoja konektoru s káblom proti vytrhnutiu. Poslednou skúškou je elektronický test pomocou počítačového meracieho systému. Až potom je kábel expedovaný a doručený priamo k vám.

 

Na kvalitných kábloch a konektoroch skutočne záleží. Toto je dôkaz, že spoločnosť Klotz kladie veľký dôraz na kvalitu spracovania svojich produktov, čo potvrdzujú aj stovky našich spokojných zákazníkov.  


 Hore